ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
  1. Ваше П.І.Б.(*)
    Please let us know your name.
  2. Ваш e-mail(*)
    Please let us know your email address.
  3. Вибір курорту / санаторію(*)
    Invalid Input
  4. Дата початку заїзду(*)
    Invalid Input
  5. Термін путівки(*)
    Invalid Input
  6. Ваші побажання та контакти(*)
    Please let us know your message.

 ЗАКАРПАТТЯ

 Закарпатська курортна зона екологічно чистий, не враже-ний Чорнобильською катастрофою й іншими джерелами забруднення регіон, найбагатший на природні і лікувальні ресурси. Гірське повітря і мінеральні води створюють прекрасні умови для зміцнення здоров'я. Клімат м'який, теплий, дискомфорті погодні умови протягом року бувають не більше одного тижня. Середньорічна температура повітря 10°С. Іисло годин сонячного сяяння близько 2000 на рік (як у Сочі), азе сніговий покрив зберігається три місяці. Ірирода Закарпатської області казково багата. Тут нараховується більше двох тисяч видів рослин. На схилах гір росте переважно бук. що займає близько 50% усіх лісових площ. На - 1500 м (особливо в східній частині області) гори покриті хвойними (ялинки, піхти) лісами. Над зоною лісів розкинулися високогірні альпійські луги (полонини) з буйною трав'янистою рослинністю.

Головним лікувальним фактором Закарпатського курорту є гідрокарбонаті та гідрокарбонатно-хлоридні натрієві мінеральні води. По своїх фізико-хімічних властивостях і близькі до «Боржомі» чи «Єсентуки-17», але мають сутєві відмінності, що роблять їх ще більш цінними. З огляду на особливості фізико-хімічного складу вуглекислих гідрокарбонатно натрієвих мінеральних вод Закарпатської області, у 70-х роках минулого століття Центральний науково-дослідний інститут курортології (м. Москва) виділив окремий тип мінеральної води «Поляна Квасова», хоча по гідрокарбонату натрію) її можна віднести до вод типу «Боржомі». Однак, «Поляна Квасова» має переваги. Так, у ній майже в два рази більше гідрокарбонату натрію, у півтора рази вище вміст вугільної кислоти.

Поляна Квасова сприятливо впливає на хворих із сечовими діатезами, особливо при урат- і оксалатурії, при деяких формах фосфатурії. має універсальну дію на шлункове кислотоутворення нормалізуючи його. Усе сказане у відношенні води «Поляна Квасова» рівною мірою стосується і «Поляни Купіль», тому що ці дві мінеральні води практично ідентичні по своєму складу і дії. До цих вод по складу і лікувальним властивостям і мінеральна вода «Лужанська». У даний час у Закарпатській області відомо більш 400 джерел мінеральної води. До них відносяться як природні мінеральні джерела, так і свердловини, що розкрили мінеральні води найрізноманітнішого хімічного складу.

У Свалявскому курортному районі функціонують два курорти: Голубине і Поляна. Вони розташовані у передгір'ї Карпат, у Свалявській улоговині, на висоті 220 300 м над рівнем моря. Клімат у цьому районі від 8°С до 10°С, середня температура липня в різні роки змінюється від 8°С до 20°С і досягає максимуму 30°С, середня температура найбільш холодного місяця (січня) складає -4°С, -5°С і досягає мінімуму -25 :С. Літо тепле, тривале, перші заморозки починаються тільки в листопаді. Річна кількість опадів знаходиться в межах 9001100 мм. Основна кількість їх випадає в червні і листопаді. Середня річна відносна вологість складає 82%. Швидкість вітру 3 4 м/с, в окремих випадках вона досягає М 15 м с. Напрямок вітрів улітку переважно північний, ви й узимку південний і південно-східний. Основний лікувальний засіб курортів вуглекислі гідрокарбонатно-натріеві мінеральні води «Поляна Квасова», «Лужанська». «Поляна Купіль». Незважаючи нате, що води цих джерел відносяться до одного типу, їм властиві деякі специфічні особливості.