ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
 1. Ваше П.І.Б.(*)
  Please let us know your name.
 2. Ваш e-mail(*)
  Please let us know your email address.
 3. Вибір курорту / санаторію(*)
  Invalid Input
 4. Дата початку заїзду(*)
  Invalid Input
 5. Термін путівки(*)
  Invalid Input
 6. Ваші побажання та контакти(*)
  Please let us know your message.

ДП Санаторій «Черче»

Мальовниче Опілля на заході України, порізане горбистими пасмами, вкрите густими буково-грабовими лісами, що чергуються із трав'янистими низинами, не нарікає на нестачу підземних мінеральних вод. Але воно подарувало людям ще один природний скарб —торф'яне болото. До того ж не просте, а з лікувальними властивостями. Сама природа звеліла створити тут повноцінну курортну базу, що й було зроблено майже століття тому в селі Черче, що поблизу міста Рогатина на Івано-Франківщині

 

Історичні передумови виникнення курорту

Черченське болото здавна допомагало при ломоті в спині, руках, ногах. Люди самотужки лікувалися в найпростіший спосіб: нагрівали у відрах рідку болотяну масу, заливали в бочку й занурювали туди хворого. Такий сеанс грязетерапії тривав, доки не припинявся біль. Кмітливіші мешканці почали возити грязь до Рогатина і продавати по три корони за бочку. Про це захопливо розповідає письменник Роман Коритко в книжці нарисів "Історія санаторію "Черче".

Але офіційно властивості черченських джерел були відкриті лише 1905 р. Тоді на Рогатинщині проводили маневри вояки австрійської армії. Лікарі-українці помітили в сільських стодолах Черче просте обладнання для купелей. Вони наповнили пляшки водою, а каструлі — гряззю й відправили до Відня. Лабораторні дослідження підтвердили, що болотяні джерела містять великі домішки сірководню й придатні для лікування, зокрема, ревматизму, подагри, ішіасу, різних жіночих недуг. І навіть на сьогодні тамтешні грязьові запаси практично невичерпні.

Українські добротворці вирішили використати природні переваги цієї місцевості і заснувати тут курорт. У 1926 р. письменник, видавець, колишній підхорунжий Січового Стрілецтва Микола Угрин-Безгрішний, черченський війт Василь Гладун та директор місцевої школи Петро Бігус створили ініціативний комітет, зібрали майже дві тисячі доларів і розпочали будівництво першої купелевої лазні. А вже наступного літа в Черче розпочався перший лікувальний сезон, в який тут побувало 300 хворих. До набуття офіційного статусу курортові залишалося зовсім недовго. Адже Українське лікарське товариство у Львові, очолюване професором Мар'яном Панчишиним, ініціювало нову, потужнішу купелеву спілку. У січні 1929 р. представники багатьох українських кооперативних закладів та приватні вкладники — лікарі, інженери, священики, правники — заснували товариство "Мінеральний живець "Черче". За його кошти було зведено найнеобхідніші будівлі та розширено водогрязелікарню. Її директором на ціле десятиліття став відомий композитор, поет і художник Левко Лепкий — рідний брат письменника Богдана Лепкого. А в 1930-х довкола помічного місця, як гриби після дощу, виростали приватні пансіонати.

Під час Другої світової війни санаторій діяв із великими перервами. Інколи в його будівлях на нічліг оселялися німецькі вояки, що вирушали на фронт, лікувалися високі чини вермахту. Діяльність санаторію було поновлено лише 1947 р. У 1960–1970-х лікувальна база цього непересічного закладу розширилася. Він приймав до 2500 хворих за рік. Та радянська влада нищила все, що було пов'язане з релігією та "буржуазним" минулим. Спочатку знесли капличку — одну з найкращих у стилі модерн у Галичині. Далі заходилися руйнувати приватні пансіонати, павільйони, альтанки, а в 1983 р. черга дійшла до вілли "Богданівка", збудованої 1933 р. на кошти мешканців Бережанщини та Рогатинщини до 60-річчя Богдана Лепкого. Цей будинок був осередком спілкування відомих діячів культури, релігії та науки.

На світанку незалежності України санаторій гостро відчув економічну кризу. Було зупинено будівництво важливих об'єктів та комунікацій... Давалася взнаки відсутність законодавчої бази, яка б чітко визначила статус курортів та санаторіїв і регламентувала їхню діяльність. Дійшло до того, що тодішня Черченська сільська рада, будучи небайдужою до привабливої земельної ділянки санаторію площею 14 га, ухвалила рішення передати його у власність територіальної громади села. Позицію сільських депутатів підтримали районна та обласна ради. Але господарські суди першої та апеляційної інстанцій підтвердили, що майно санаторію "Черче" є власністю профспілок, а не держави. Та не буває лиха без добра. Дії місцевої влади спонукали керівництво ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" вжити заходів для поліпшення лікувальної та господарської діяльності санаторію.

В 2004 році санаторій отримав нове дихання. Було збудовано і введено в експлуатацію нову котельну, повністю замінено очисні споруди та опалювальну систему першого корпусу, зроблено капітальний ремонт його першого поверху, бальнеогрязьової лікарні. По суті, збудовано новий лікувально-діагностичний корпус, виконано інші важливі роботи. Тяжкі часи в житті закладу залишилися позаду.

До "Черче" тепер щороку приїздить понад 2 тис. хворих з різних областей України та з-за кордону.

 

 

ПРОФІЛЬ САНАТОРІЮ:
 
  

Спеціалізація закладу: бальнеологічний, грязьовий.

Діючі відділення:

-  відділення для реабілітації хворих, що перенесли травми та з захворювання за опорно-

   рухового апарату;

-  відділення реабілітації хворих з цереброваскулярною патологією;

-  відділення медико-психологічної реабілітації для постраждалих учасників АТО.

Показання  для лікування:

Дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта: остеохондрози; деформуючі спондильози; спондилоартрози; запальні процеси хребта: анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтєрева);  дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів: первинні деформуючі артрози; поліостеоартрози;  післятравматичні артрози ; запальні процеси суглобів: ревматоїдні артрити, поліартрити; ревматичні артрити;  інші види артритів і поліартритів.

Захворювання центральної  нервової системи: стан після перенесених інсультів та черепно-мозкових травм у вигляді  паралічів та   парезів (приймаються хворі із супроводжуючими особами); стани після перенесених запальних процесів головного та спинного мозку; функціональні розлади центральної нервової системи (неврастенія, астенічний синдром, безсоння та ін.).

Захворювання периферичної нервової системи: неврити;  радикуліти; плексіти; стан після перенесених травм спинного мозку та периферичних нервів.

Захворювання периферичних судин:облітеруючий ендартеіїт нижніх кінцівок ;  варикозне озширення вен; хронічні виразки нижніх кінцівок; хвороба Рейно.

Запальні процеси жіночої статевої сфери : хронічні андексити, ендорміти, безпліддя.

Запальні процеси чоловічої статевої сфери: хронічні простатити та інші

Протипоказання для лікування:

хвороби нирок, всі форми і стадії; туберкульоз легень та  інших органів, всі форми і стадії; хвороби органів травлення в стадії загострення або неповної  ремісії, особливо хронічні захворювання печінки і жовчевивідних шляхів, що мають  схильність до частих загострень (2-3 рази в рік); хвороби органів дихання, хронічні в  стадії ремісії для курортів з сірководневими водами з концентрацією вище 50  мг/л, в стадії загострення – з концентрацією до 50 мг/л.; гіпертіреоз, важкі  форми гепотіреозу; стійка гіпотонія; пухлини різного характеру та локалізації; епілепсія; психічні розлади; захворювання серцево-судинної системи з недостатністю кровообігу; хронічна ішемічна хвороба серця з порушенням серцевого ритму, провідності (повна блокада правої і лівої ніжок пучка Гіса), зі стенокардією (ФК – Ш і вище).; гіпертонічна хвороба П-А ст. і вище; наслідки септичного тромбофлебіту;  незакрита ранева поверхня, яка не дає можливості проведенню   фізіотерапевтичних методів лікування.

Лікувальні процедури та діагностичні обстеження, що входять у вартість путівки (безкоштовні):кліматолікування; сірководневі ванни; штучні ванни; грязелікування;  апаратна фізіотерапія; лікувальний масаж (до півтори одиниці); лікувальна фізкультура в тому числі механотерапія; невідкладна медична допомога; клінічні та біохімічні аналізи при основних захворюваннях; ЕКГ- обстеження; консультації лікарів.

 Лікувальні процедури та діагностичні обстеження що не входять у вартість путівки (платні):лікувальний масаж (більше півтори одиниці); підводне витяжіння хребта;  підводний душ-масаж; інгаляція; аромотерапія; джакузі

УМОВИ ПРОЖИВАННЯ:

 двокімнатні двомісні номери "Люкс", двомісні номери з зручностями на поверсі, однокімнатні, двокімнатні номери з усіма зручностями.

 ЦІНИ:


Санаторій  "Черче"

 
 
АДРЕСА:
 
77015 вул. Братів Лепких, с. Черче, Рогатинського р-ну, Івано-Франківської обл.
Акредитаційний сертифікат: серія МЗ 009839.
 
Рівень акредитації (категорія): вища.
 
Ліцензія (на медичну практику): серія АГ 570924 від 17.03.2011 р.