ЗАМОВИТИ ПУТІВКУ
  1. Ваше П.І.Б.(*)
    Please let us know your name.
  2. Ваш e-mail(*)
    Please let us know your email address.
  3. Вибір курорту / санаторію(*)
    Invalid Input
  4. Дата початку заїзду(*)
    Invalid Input
  5. Термін путівки(*)
    Invalid Input
  6. Ваші побажання та контакти(*)
    Please let us know your message.

 САКИ

 На Західному узбережжі Криму, у чотирьох кілометрах від Чорного моря, розташоване місто Саки найстаріший бальнеогрязевий курорт країни. Місцевому населенню ще до нашої ери були відомі цілющі властивості сакських грязей. Про це свідчать рукописи римського вченого Плинія Старшого. За час існування курорту, а це більше 160 років, накопичився безцінний досвід лікування різних захворювань за допомогою сакських грязей. Тут вперше в країні почали лікувати артрити і поліартрити, подагру, травми кісток. Дуже ефективне лікування захворювань нервової системи, а також деяких порушень обміну речовин.

По кількості сонячних днів на рік Саки на одному з перших місць у Криму (2500 годин на рік). Тут вдало сполучається степовий і приморський клімат. Літо дуже тепле (середня температура 23,2°С), зима м'яка (середня температура 1,6°С), лише в самому холодному місяці (лютому) іноді буває 1°С. Опадів випадає мало (350 мм у рік), але немає палючої спеки - вона пом'якшується морськими бризами. Постійно дуючі вітри сприяють добрій циркуляції повітря, іонізують його. Від спеки рятують і вікові дерева, адже Саки оточує тінистий парк. Сакське солоне озеро безцінний дарунок природи людям. Поповнюють його морські, дощові і талі води. Озеро безстічне, тому дно його покрите товстим шаром мулової мінеральної грязі.

Вода ж його, названа ропою (так само як і вода цілющих лиманів), являє собою насичений розчин мінеральних солей. Сакське озеро простягнулося на п'ять з половиною кілометрів, а в найширшому місці досягає трьох кілометрів. Лікувальні грязі Саксько-го озера унікальні по своїх цілющих властивостях. У їх складі різні речовини органічного і неорганічного походження, установлена також присутність у них вітаміноподібних і пеніциліно-вих речовин. Лікувальний мул насичений сірководнем. Грязь підсилює життєздатність організму, підвищує його опір хворобам, припиняє розмноження хвороботворних мікробів. В місті є мінеральне джерело з термальною гідрокарбонатно-хлоридно-натрієвою водою з температурою 45°С, що лікує шлунково-кишкові захворювання, порушення обміну речовин. Воду приймають у загальнокурортному бюветі мінеральної води.

Основою курортного лікування є різні види баль-неогрязепроцедур. Грязьові процедури: загальна грязь, грязьові тампони, гальваногрязь, грязьові аплікації на ясна, газогрязь. Водні процедури: інгаляції, ропне зрошення, гідромасаж ясен, гідропатичний душ, підводний душ-масаж. А також ванни: йодобромні, хвойні, вуглекислі, кисневі, ропні, перлинні й інші. Крім того, у лікуванні широко використовуються кліматотерапія, масажі, фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура, електростимуляція, механотерапія, психотерапія, голкорефлексотерапія, лікувальне харчування.